Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 6 luni #1511

• Andrei-Zorila
  • Senior Boarder
  • "Cand vulturii tac, papaglii incep sa trancaneasca
  • Thank you received: 2
Inevitabil acest eveniment a intrat pe toboganul timpului. Mai sunt 7 luni pana la alegerile locale. Acest forum cred ca poate gazdui, guvernate de bunul simt, discutii si dezbateri impetuos necesare pentru locuitori dar si pentru cei care au intentii de a se implica in administratia locala.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 6 luni #1513

• c07
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 5
Eu ma gandesc de ceva vreme la Iulian Toma.
A miscat ceva ca si consilier. Face treaba buna si cu Dunos.
dunos.ro/

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 6 luni #1514

• Tomy
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 3
Eu ma gandesc la Iulian Toma de vreo 2 ture de alegeri,dar din pacate n-a fost sa fie(sper ca la anul sa fie!).
Deasemenea trebuie ca sa nu mai ajungem in situatia de-a avea viceprimar fotbalist(sa-mi spuna si mie cineva ce-l recomanda pe individ sa ocupe un loc in administratia locala), si consilier local(Nemes) care are afaceri pe bani publici cu primaria(nu pute a incompatibilitate?).
Ultima editare: acum 1 an 6 luni  de Tomy.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: c07

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 5 luni #1519

• mirceah
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 23
Eu as vrea sa vad oameni apolitici care se ocupa de dezvoltarea comunei, nu a partidelor.

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 5 luni #1540

• mirceah
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 23
Uite de ce zic eu ca ne trebuie un independent gospodar ...
romaniateiubesc.stirileprotv.ro/emisiuni...ameni-needucati.html

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 5 luni #1542

• Tomy
  • Junior Boarder
Acolo sunt 2 aspecte:
1 Primarul(toata stima pt. ce face!!!)nu a fost independent(era la PSD ca si majoritatea consilierilor),s-a suparat acum ceva timp pe ''coledzii'' de partid de la centru si i-a bagat in mamele lor,si-a devenit independent.
2.Majoritatea consilierilor(adica toti fara unu'!)l-au urmat in ''haiducia'' independentei!
Asa ca nu mai sunt legati de partide care sa le impuna cum sa cheltuie bugetul(in folosul prietenilor politici si nu a locuitorilor).
Nu cred ca in Dumbravita se poate intampla asa ceva!
In primul rand,un candidat independent nu cred ca are sanse sa castige,apoi daca cel care castiga devine independent nu stiu daca va reusi sa convinga restul consilierilor sa-l urmeze pt.binele comunitatii!

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 3 luni #1590

• Cristi_R
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 6
Fiindca exista obiectii din partea utilizatorului CristiB cu privire la postarea mea in sectiunea despre asfaltarea strazilor, am sa postez aici. Ceea ce doream sa spun e ca avand in vederea prestatia slaba a primarului Malac, care nu a facut decat promisiuni aberante tip "vom incepe asfaltarile la 15 decembrie" ar trebui sa-l faultam la alegerile de anul acesta. Spuneam ca se va incerca asfaltarea, evident de cat mai proasta calitate tip strada Mures (fara borduri, fara scurgeri, etc) a catorva strazi in ajunul alegerilor, insa ca e fte important sa-i inlaturam prin vot de la conducerea primariei. Asta inseamna ca de urgenta:

- sa sprijinim campania electorala a unui SINGUR candidat din consiliul actual al primariei care s-a aratat intotdeauna deschis la cererile si nevoile cetatenilor comnunei, pentru a nu se pierde voturile aiurea pe 3-5 canditati
- sa ne facem C.I. de Dumbravita daca nu am trecut de pe cel de oras/alta localitate

Citind postarile precedente, si eu sunt de parere ca Iulian Toma e persoana care ar merita sa fie aleasa, avand in vedere prestatia sa buna in consiliu. Nu-l cunosc personal, si nu intereseaza decat sa punem pe cineva la conducere care sa ne administreze banii din taxe asa cum trebuie!

Asfaltarea strazilor acum 1 an 3 luni #1595

• Andrei-Zorila
  • Senior Boarder
  • "Cand vulturii tac, papaglii incep sa trancaneasca
  • Thank you received: 2
Dragilor. A sprijini un candidat si un singur candidat este utopie, ai la noi in Dumbravita.
Oferta electorala a PSD-ului o stiti deja. Au o masa de oameni/voturi bine pastrata la loc caldut de actuala conducere. In genral - vatra veche.
ALDE are si ea un candidat inca nelansat pe dl. Balas;
UDMR-ul, au si ei sigur un candidat sau mai multi si nu stim precis. Si are un bazin situat bine in zona satului vechi.
Toti acestia au reprezentanti ai unor grupuri-mase care trebuie sa candideze oarecum fortati de popor in unele situatii iar in altele de afaceristii conectati la buget.
PNL-ul va aduce si el un candidat, propus de organizatie. Un candidat care are misiunea de a distruge separatia creata de actuala administratie dintre cei care " Inoata in namoale si razbesc din balarii" si cei "Bine de tinut apropae, rasfatati". Este nevoie de cineva care sa uneasca cele doua Dumbravite si nu numai.

Asfaltarea strazilor acum 1 an 3 luni #1602

• istrate
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 9
avem cel mai tare primar, nu va mai plangeti :) :) :)
www.banatulazi.ro/primarul-din-dumbravit...politicianul-anului/

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 2 luni #1610

• c07
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 5
Blat PNL PSD, asta e politica privind alegerile locale in Dumbravita.
Dupa alegeri, ramane de impartit cozonacul, iar fraierii ramane sa inoate mai departe in noroaie.
Sunt sigur ca nici un candidat nu va veni cu nimic, toti vor trage de timp pana la alegeri, ferindu-se sa puna pe masa un program concret.

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 2 luni #1624

• Abălaru Iulian Alexandru
  • Avatarul lui Abălaru Iulian Alexandru
  • Junior Boarder
Despre blat PNL-PSD la alegerile din 5 iunie nici nu poate fi vorba, deoarece din bun simt, PNL ul nu si va permite sa trateze Dumbravita ca pe propria "ograda" si s o aserveasca propriilor interese si bunului plac asemeni PSD ului, iar pe dumbravieteni sa i asocieze ignorantilor, care nu stiu, nu vad, si nu i intereseaza ceea ce se petrece in comuna lor.
Iulian-Alexandru ABĂLARU
Consilier Local PNL - Primaria Dumbravita
Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
Tel.: 0722366431

Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 acum 1 an 2 luni #1625

• Tomy
  • Junior Boarder
Bai nene, las-o jos ca macane!
Ca sa folosesti ''PNL'' si ''bun simt'' in aceeasi fraza, trebuie sa pui intre ele ''nu are''!Valabil pt. toate partidele!
Si altfel, bine , sanatos, ai inceput campania electorala?
Time to create page: 0.126 seconds