Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Curatenie toamna + moloz

Curatenie toamna + moloz acum 4 ani 10 luni #597

• cristib
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 26
Salut,

M-ar interesa la modul cel mai serios, daca mai am sustinere dintre participantii la forum la o discutie cu domnul primar legat de curatenia de Primavata/Toamna si depunerea molozului rezultat din constructii. Cu alte cuvinte:
-sa se organizeze primavara si/sau toamna o colectoarea a orice nu e gunoi menajer.
-sa se hotarasca ce facem cu molozul rezultat din constructii, se gestioneaza la nivel de comuna, se apeleaza la Retim.
-sa deschidem discutia despre elementele de mai sus si cel putin sa apara pe agenda Primariei si asa ceva chiar daca nu se rezolva in cateva zile. Probabil ar fi necesar ca la discutie sa participa si oameni specializati pe domeniu, reprezentanti Retim, ecologisti, constructori.

Va astept cu pareri pana in data de 29 octombrie, apoi sa incercam sa instiintam si Primaria in scopul unei intalniri, bineinteles daca activitatea se dezvolta mai mult decat aceste randuri.

Multumesc,
Cristi
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Curatenie toamna + moloz acum 9 luni 4 săptămâni #1859

• ssergiiu
  • Fresh Boarder
Salut.

De curând am achiziționat jumătate de duplex i Dumbrăvița pe strada Roma. M-Am apucat de defrișat pentru ca proprietarul nu a făcut așa ceva și acum am un munte de iarba și nu știu ce sa fa cu el. Dacă o sa aștept sa se usuce și sa îi dau foc nu este ok..... La gunoi nu îl pot arunca,este prea mult. Ce este de facut? Mă gândesc ca și alți au fost în locul meu.
Mulțumesc
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Time to create page: 0.684 seconds