Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: VIESPI

VIESPI acum 5 ani 3 luni #411

• GA
  • Fresh Boarder
Intr-un stalp de iluminat stradal aflat chiar in fata casei mele si-au facut cuib viespile. De cum da afara o raza de soare, curtea mea este invadata de o multime de viespi, iar vara este aproape imposibil sa iesi de ele pe terasa sau afara. Acum am 2 copii mici si mi-e teama sa-i scot in curte. Cum as putea scapa de ele?
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re: VIESPI acum 5 ani 3 luni #412

• Focus
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 4
Solutia este stropitul cu substante specifice! Sunt firme specializate care se ocupa cu asta si in Dumbravita au mai fost cazuri in care s-a intervenit privat pentru "controlul" viespiilor. In fiecare an stropesc casa (interior/exterior)cu cei de la Casiopeea si nu am treaba tot restul anului. Daca la interior este mai remanenta substanta (adica fara furnici, tantari, paiajeni prin casa cam tot anul) - la exterior dureaza ceva mai putin! - si asta mai ales din cauza ploii - dar daca am stropi mai multi ar aparea mai rar probleme de acest gen! :)

Re: VIESPI acum 5 ani 3 luni #418

• GA
  • Fresh Boarder
Cuibul este undeva in varful stalpului. Fac aceste firme si dezinsectie la inaltime?

Re: VIESPI acum 5 ani 3 luni #419

• Focus
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 4
Ce am vazut este ca substanta ajunge din echipamentul lor gen "tun" la acoperis (similar ca inaltime cu stalpul de curent). Cel mai bine e sa contactezi o firma sa vezi exact cum poate sa te ajute. Ca de putut - sigur se poate! Sunt firme care doar cu asta se ocupa :)

Re: VIESPI acum 5 ani 3 luni #420

• GA
  • Fresh Boarder
OK, multumesc!
Time to create page: 0.335 seconds