Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: CURATENIA DE SAMBATA

CURATENIA DE SAMBATA acum 5 ani 5 luni #425

• scriitor american
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
Sper ca ne vedem cat mai multi pe acolo. Cred ca ar trebui sa facem cateva ONG uri de voluntari, ca sa ne strangem gunoaiele, sa ne maturam strazile, sa prindem cainii vagabonzi, sa tundem ierburile de pe strazi, sa dam foc controlat la buruienile de pe terenurile altora care au cumparat doar sa castige un euro in +, sa ne ducem copii la scoala unii altora ... OARE ASTEA NU AR TREBUI SA LE FACA PRIMARIA ... si daca nu atunci ce ne opreste sa ne organizam in niste ong-uri de voluntari, care prin rotatie sa facem treaba fratilor.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re: CURATENIA DE SAMBATA acum 5 ani 5 luni #426

• Focus
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 4
Eu cred ca romanul de-a lungul timpului a fost invatat sa nu vada mai departe de gardul curtii lui. Si asta se vede. Si isi scoate mizerii in fata casei - lasandu-le acolo - poate se vor biodegrada. Si prin faptul ca tot ceea ce este in afara curtii lui trebuie sa fie perfect pentru cei 50 de euro pe an pe care-i plateste anual ca impozit (asfalt, iluminat, canal - eventual pus si gazon - tuns saptamanal, trandafiri, alune). Si pentru ca intotdeauna are pe cine da vina - ca el doar stie cum ar trebui sa actioneze autoritatile - stie ca toata lumea fura - stie cam tot - si ca la altul in fata casei daca se face ceva, se face fiindca e bastan si la el nu se face ca e mai amarat samd.

Ma bucur sa vad actiuni "normale" care implica doar bunul simt si uneste oameni care inca cred ca problema suntem de fapt noi. Noi ii votam, noi aruncam gunoaie, noi nu luam atitudine atunci cand trebuie. Noi daca suntem uniti facem ce nu fac nici ONG-uri, nici primaria, nici altii. Parerea mea acuma ...

Re: CURATENIA DE SAMBATA acum 5 ani 5 luni #435

• ForumAdmin
  • Administrator
  • Thank you received: 16
Time to create page: 0.455 seconds