Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Miros puternic de cauciuc

Miros puternic de cauciuc acum 4 ani 6 luni #809

• dlazar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 3
Azi dimineata (12.04.2013) aerul in zona Kaufland era irespirabil. Un puternic miros de cauciuc si apoape instantaneu usturime in gat. Am sperat ca scap de poluarea din oras dar se pare ca nu este asa. Si in iarna au mai fosr asemenea situatii seara sau noaptea dar se pare ca astazi vantul si-a schimbat directia sau care sa fie explicatia?
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re: Miros puternic de cauciuc acum 4 ani 6 luni #810

• cristib
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 26
Probabil vantul si-a schimbat directia. Pe site-ul primariei scrie la sectiunea de geografie din ce directie bate vantul de obicei si de ce am observat si eu bate cam dinspre Covaci deci cumva Nord Vest.
Oricum ai vazut cum ne sustin autoritatile cu problema asta. S-au facut analize si s-a ajuns la concluzia ca e doar miros si nu sunt particule nocive in aer. Cu toate astea Robu a declarat ca a fost o prostie decizia de a lasa o firma care produce cauciucuri sa isi faca sediu unde si-a facut.

Si-asa nu prea sunt zone de iesit in WE in tot judetul asta tinand cont si de drumuri, Padurea Verde are un potential mult mai mare decat ce se intampla acum acolo. Sa fim serios in Dumbravita avem un birt in loc de un restaurant orientat catre familie, avem mai nou si noroaie pentru ca probabil firma care trage tevile alea de gaz sau ce-or fi fac altceva cu banii pentru drumul de santier.

In Timisoara la fel noroaie si lipsa de activitati orientate catre familie. Aici ma refer la prestigiul unui oras atat de mare. La Zoo trebuiau sa fie o gramada de puncte alimentare, macar o apa sa poti cumpara la copil. Nu stiu cat de entuziasmati sunt cei mici de muzeul satului, pote de la o anumita varsta. Langa muzeul satului avem iarasi un birt.

Re: Miros puternic de cauciuc acum 4 ani 4 luni #864

• Horatiu
Dragi compatrioti concluzia este una simpla si anume :FAVORITISM catre CONTINENTAL sau poate SANTAJ
Cum procedeaza cei de la CONTINENTAL:la orele 17:00 inceteaza activitatea umana la Directia de mediu iar atunci domnii investitori nemti si care se bat cu miinile in piept ca au facut si au dres pentru populatia TM dau drumul la noxe si asa o tin pina dimineata iar asa ceva nu fac ei Germania lor ca ii taxeaza imediat dar aici toti sunt mina in mina de la Primar pina la portar.
SANTAJ: a declarat si public Domnul Primar Robu ca daca nu ne convine au spus cei de la CONTINENTAL isi iau jucariile si pleaca si vai ramin someri.Corect ramin someri dar sanatosi si cred caci gasesc imediat ceva de munca sau gasesc imediat un alt investitor care sa vina in locatia UMT.
DAR asa suntem noi cind vedem ,cioco,kafa,salam,.....etc dam pe spate plus lasam pe toti sa ne umileasca in loc sa punem conditii clare si legale caci si asa salariile ce se ofera la un muncitor roman aici sunt umilitoare plus noxele asta este clar sa nu spuna ei altceva.
Domnilor fiti corecti si cu capul sus ca nu pierdeti si fiti siguri ca nu pleaca ei ca stiu ca nu pot oferii salariile de aici acasa in GERMANIA.
Simbata seara la orele 23:48 minute a fost un aer irespirabil si am sunat la Garda de mediu :PAUZA ,am sunat la Politie si mi-au spus caci sa fac in scris sesizare caci ei sunt ocupati cu Festivalul Berii!!!
Facem domnilor ca doar dupa servici trebe sa ne ocupam cu munca asta daca altii cit sunt la birou dorm!!!!

Re: Miros puternic de cauciuc acum 3 ani 11 luni #983

• dlazar
  • Senior Boarder
In ultimele zile mirosul intepator de cauciuc e aproape permanent, cel putin in zona Kaufland, La Primarie nu se simte?

Re: Miros puternic de cauciuc acum 3 ani 11 luni #984

• cristib
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 26
Salut,

Confirm ca a inceput sa se simta miros de la lasarea serii si pe strada Ferencz precum si in zona Dumbravita Vest - strada Mures, deci aproape de centura. Nu va mai trebui sa stropim pomii de daunatori, se autofungicizeaza de la ploile acide.

Re: Miros puternic de cauciuc acum 3 ani 11 luni #985

• dlazar
  • Senior Boarder
Aseara cred ca si-au scos parleala cu amenda primita cu o saptamana inainte (de altfel 15000 lei e o bataie de joc) pentru ca intre orele 21-23.00 daca ieseai pe strada (Varsovia / Primaverii) te puteai asfixia. Cine a acuzat dureri de cap sau crize de ASTM ... are cui sa multumeasca.
Time to create page: 0.519 seconds