Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Canalizare zona Cora

Canalizare zona Cora acum 4 ani 3 săptămâni #902

• istrate
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 9
In primavara intentionez sa termin constructia unei case in zona Cora - Strada Literaturii.

Acum ma aflu intr-o situatie dificila in care trebuie sa aleg. Referitor la Canalizarea in zona: Au venit, au sapat, au tras acea teava din plastic ce va fi folosita pe post de canalizare (desi inca ma intreb cum va face fata). Mai e mult de lucru: pompe, bransamente...etc.

Dilema mea este: are cineva informatii legate de cand se va termina proiectul, in sensul ca solutia va fi terminata/functionala end-to-end?

Problema mea este ca trebuie sa iau o hotarare si anume: canalizarea publica vs fosa septica. As dori sa evit situatia in care imi fac fosa cu tot cu sapaturi si ce mai necesita ea pentru dispersia apelor, si imediat sa trebuiasca sa investesc iar in pompa cu tocator si alt bazin ptr.canalizarea publica.

Multumesc!
Ultima editare: acum 4 ani 3 săptămâni  de istrate.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re: Canalizare zona Cora acum 4 ani 3 săptămâni #903

• Focus
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 4
Parere personala - canalizare. Solul in zona este destul de prost pentru a prelua apa. Ca sa nu mai vorbim de variatiile de nivel ale panzei freatice. O fosa buna cu camp de drenaj (si toata gradina rascolita pentru manopera) ajunge la acelasi pret.

P.S. Eu am fosa septica de plastic si abia, abia mai trage drenajul dupa cativa ani de utilizare!

Re: Canalizare zona Cora acum 4 ani 3 săptămâni #904

• istrate
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 9
Nu m-am gandit sa fac fosa de placere, clar doresc sa ma racordez la sistemul de canalizare publica in caz ca va fi gata functional pana prin aprilie 2014 :) .

Intrebarea mea era daca stie cineva cand are data de finalizare(cel putin teoretic) tot proiectul asta de canalizare - end-to-end. Pana acum nimeni nu a reusit sa ma lamureasca, desi am intrebat si la primarie - s-a dat din umeri.... :(
Time to create page: 0.462 seconds