Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Plata Canalizare - asociatia veche

Plata Canalizare - asociatia veche acum 3 ani 4 săptămâni #1092

• Cristian27
  • Fresh Boarder
Zilele astea am vorbit la primarie referitor la refolosirea platii canalizarii, plata facuta in 2005 la achizitionarea terenului din zona Cora, la racordare. Raspunsul este ca acele plati sint facute la asociatia veche, si ca noul contract de canalizare nu are nimic de a face cu asta.
Eu am platit mai mult de 600 EUR in 2005, fiind "fortat" de primarie prin clauze de penalizare.

Mentionez ca sint pe o strada care nu face parte din proiectul nou de canalizare (canalizarea e doar pe o strada tangentiala) desi sintem mai multi care am platit in zona.

Mai e cineva in situatia asta? Daca da, propun sa ne organizam, macar sa recuperam banii, daca nu pot fi re-directati catre noul contract de canalizare.

Asadar daca sinteti in aceeasi situatie raspundeti fie aici pe forum, fie la telefon 0766242786.

Multumesc
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Plata Canalizare - asociatia veche acum 3 ani 1 săptămână #1107

• mirceah
  • Gold Boarder
  • Thank you received: 23
slabe sperante. vechea asociatie e in insolventa si se chinuie sa recupereze datorii prin instanta.
cand o sa vina vorba de platit sunt sigur ca rechinii sunt primii pe lista ...

Plata Canalizare - asociatia veche acum 10 luni 2 săptămâni #1814

• momir1
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
Salut,

Si eu sunt in aceeasi situatie pe strada Cervantes 29. Si eu am fost nevoit sa platesc peste 600 euro cand am cumparat terenul prin 2004. Am auzit pe cineva spunand ca se pot transfera banii catre noua societate Aqua Dumbravita.

Eu as vrea sa ma leg la reteaua de canalizare pe baza de pompa / tocator. Tevile sunt deja trase pe strada mea, deci tehnic se poate face. Am si proiectul deja facut la Aqua Dumbravita.

Daca stiti pe cineva care a reusit sa recupereze sau sa transfere suma respectiva, va rog sa imi spuneti si mie!

Multumesc,
Nenad.
Time to create page: 0.328 seconds