Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu

Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 4 ani 1 lună #766

• peti
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 1
Salut, o sa ma mut pe strada Coral, cum am aflat recent ca o sa se numeasca. Este strada noua perpendiculara pe Balcescu, unde se construiesc duplexurile noi. Stie cineva cand o sa fie iluminatul stradal pe strada. Sau orice alte detalii despre aceasta strada noua.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Re: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 4 ani 1 lună #767

• ForumAdmin
  • Administrator
  • Thank you received: 16
Bine ai venit pe forum. Personal nu stiu unde este aceasta strada in Dumbravita. Trebuie mers la primarie si vazut daca sunt cereri de iluminat public pentru strada respectiva si depusa oricum o noua cerere. Limitarea este initial raportata la prezenta sau absenta cablului separat de alimentare cu energie pt. iluminat, iar mai apoi de achizitionarea si montarea corpurilor de iluminat. Asta in cazul in care exista deja stalpii :cheer: .

Re: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 4 ani 1 lună #768

• peti
  • Junior Boarder
Am atasat o poza de pe Google Maps, insa nu e actulizata, strada e complet construita, insa casele sunt la rosu, gri etc. Daca mai e cineva care se muta acolo si mai stie ceva detalii legate de utilitati, iluminat, orice altceva, il rog sa ne impartaseasca.

Re: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 3 ani 9 luni #910

• peti
  • Junior Boarder

Incerc sa atasez o poza pt localizarea strazii, poate mai are si altcineva si alte informatii legate de aceasta strada.

Re: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 3 ani 9 luni #911

• lowpy
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 7
Anul trecut am fost prin zona cand se amenajau strazile (pana in vara anului trecut pe acolo inca mai erau ramasitele unor foste grajduri) si am vazut ca se tragea curent si apa. Nu stiu nimic despre gaz si canalizare.
Iluminat stradal nu este si nu cred ca va fi prea curand intrucat nu exista stalpi. Bransamentele pe strazile respective s-au facut subteran. Cel mai bine ar fi sa adresati intrebarea celor de la primarie.

Daca puteti v-as ruga sa-mi spuneti la ce preturi vinde dezvoltatorul casele din zona. Am vazut ca se construieste masiv.
Ultima editare: acum 3 ani 9 luni  de lowpy.

Re: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 3 ani 9 luni #912

• peti
  • Junior Boarder
Asa este, se construieste masiv pe strada. Este trasa si canalizarea, gazul, toate utilitatile. Despre iluminat stradal eu sper ca fiind toata strada construita, iar toate casele sunt trecute toate de "gri", sa poata monta si stalpii de iluminat.

Ca si preturi ale dezvoltatorului din cate stiu sunt cam de la 80 pana la 90-100 mii euro, depinde de proiectul ales, evident in sus se poate merge pana la infinit.

Re: Strada Coral, perpendiculara cu Balcescu acum 3 ani 9 luni #915

• peti
  • Junior Boarder
Mai stie cineva ceva legat de strada acceasta, investitii cand si daca o sa se faca?
Time to create page: 0.335 seconds