Bine ai venit, Vizitator
Username: Parolă: Amintește-mă

SUBIECT: Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit?

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 10 luni #1561

• Andrei-Zorila
  • Senior Boarder
  • "Cand vulturii tac, papaglii incep sa trancaneasca
  • Thank you received: 2
Cand vicele scrie dupa dictarea sefului, cam asta rezulta.
Cu pretenie Vicele si Premaru
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1574

• val
  • Fresh Boarder
Probabil a fost redactat raspunsul dupa somnul de amiaza sau dupa o chermeza intensa.Oricum este interesant de aflat cum au fost sanctionati cei care isi lasa masinile pe strada nu de alta dar am in plan sa imi aduc cam 10 masini si cum zice cine zice acolo pe hartiuta aia daca proprietarii au mai multe masini decat locuri de parcare BRAVO lor sa si le lase pe strada pentru ca nu se vor lua masuri ca doar sunt PROPRIETARI.Halal raspuns oficial rusinika!!!!

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1575

• Andrei-Zorila
  • Senior Boarder
Iarta-ma eu nu-lpot lua ca si un raspuns oficial. Mai degraba, un raspuns aruncat in scarba fata de cei care cer sa se respecte niste regului. Ba mai mult tind sa-l consider un raspuns "la misto".
Pt ca "la misto" a fost si legislatura asta. Cred ca trebuie sa o cam terminam cu mistoul asta, noi astia "viniturile" ne-am cam saturat de mizerie, namoale, gunoaie, caini si balarii!

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1578

• val
  • Fresh Boarder
Da trebuie sa terminam cu mistoul DAR cand fiecare ajunge acasa intra in curte inchide poarta si gata a uitat de tot si de toate...Pana cand nu il deranjeaza in mod vadit si insistent o problema nu face nimic, iar cand il doare rau si deschide poarta sa zica ceva surpriza ceilalti de langa el au portile inchise...Deci cum procedam ? Sa zicem facem un comitet (nu de partid) organizam intalniri incercam sa vb cu oamenii direct le ciocanim la PORTI pana deschid toti.Asta este cheia pana cand nu ne organizam nu vom putea razbi ca vb aia Ei zic despre noi MULTI DA PROSTI si mai baga un ciolan in traista.

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1580

• Andrei-Zorila
  • Senior Boarder
Da Val. Partial deacord cu tine. Eu nu am ales sa ma complac in situatia asta si nici nu sunt deacord cu cei care doar se plang si raman la acelasi stadiu, actioneaza. Am batut la porti si neam adunat, a fost greu. Am actionat si am primit si raspuns la munca noastra, il vedeti si voi. :)

Impreuna cu colegii mei, vom initia si vom face in cel mai scurt timp posibil consiliile de cartiere. Analizam posibilitatea de a le da o forma juridica. Aceste consilii trebuie sa fie luate in considerare de administratia locala pentru a stabili programul de dezvoltare a localitati.
Aici pot fi atinse toate punctele sensibile ale comunei:
  • Problema apei;
  • Problema curateniei;
  • Problema drumurilor si asfaltarea haotica;
  • Problema trotuarelor;
  • Problema traficului;
  • s.a
.m.d. - ca sunt multe din pacate.

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1581

• radu
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 4
"Iluminatul stradal de pe Bulevardul Ion Creanga s-a finalizat"

- in ce sens al "finalizat"? Pentru ca intre Al. Movila si Kipling nu e nici un bec - aprox. 300m de bezna totala, mai ales cand e ceata.

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1582

• Andrei-Zorila
  • Senior Boarder
Radu. E in bataie de joc raspunsul despre ce vorbim. :)

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1592

• ForumAdmin
  • Administrator
  • Thank you received: 16
Andrei,

Ca sa raspund la intrebarea topicului initiat de tine, eu nu ma simt de loc reprezentat. Nu ca de alta administratie m-as fi simtit reprezentat. Ma bucur in schimb ca primaria mai trimite raspunsuri la sesizari. Personal nu am primit de mai bine de 2 ani vreun raspuns scris de la primarie. Si am depus ...

Referitor la un mesaj anterior ai putea sa detaliezi: "Am batut la porti si neam adunat, a fost greu. Am actionat si am primit si raspuns la munca noastra, il vedeti si voi"?

Voi va simtit reprezentati, corect si cinstit? acum 1 an 9 luni #1593

• val
  • Fresh Boarder
Orice institutie publica este obligata sa dea un raspuns in scris/e-mail la solicitarile cetatenilor.O varianta foarte simpla de a obliga primaria in a ne asculta si pune in practica (in functie de posibilitati) pasurile este urmatoarea (a se vedea grupul din Buc cu reparatiile drumurilor publice ) cat mai multe sesizari facute de cetateni, cate una in fiecare zi pana cand se vor sesiza si cei din primarie ca e timpul sa intervina nu sa trimita raspunsuri in limbaj de lemn pe ciorne e-mail la misto.
Time to create page: 0.992 seconds