Stiri

Forum

Anunturi

Cine e Online

Avem 29 vizitatori și nici un membru online

Ultimele comentarii

 

În data de 19.03.2015 a fost publicată de către primăria Dumbrăvița licitația "Modernizare străzi Comuna Dumbrăvița, jud. Timiș - II", cu o valoare estimată totală de 12.824.727 lei. În tabelul de mai jos sunt prezentate străzile ce urmează a fi modernizate, iar mai multe detalii de ordin tehnic pot fi găsite în cele două atașamente:

 Nr. Crt/Nume străzi/Distanță


1 Fervenția 1 (str. Jiu-str. Luchian), 325 m
2 Târnava 300 m
3 Sirius, 173 m
4 Simplex 175 m
5 Fagului 240 m
6 Molidului 60 m
7 Măslinului 215 m
8 Bruxelles (până la str. Varșovia) 180 m
9 Nera, 335 m
10 Luceafarului, 400 m
11 Nicolae Grigorescu, 240 m
12 J.R.Kipling, 380 m
13 H.C.Andersen 380 m
14 Coral 170 m
15 Opal 178 m
16 Simfoniei (str. I.Creangă-str. Mureș), 732 m
17 Mureș (str. Simfoniei-Crișurilor), 1218 m
18 Eugen Barbu, 190 m
19 Panseluțelor, 380 m
20 Margaretelor, 80 m
21 Măgura, 210 m
22 I.L.Caragiale, 100 m
23 Mihai Rusu, 311 m
24 Praga, 83 m
25 Trandafirilor, 204 m
26 Cireșului (str. Creației-str.Piersicului), 270 m
27 Cerna, (intre str. Bega si str. Tisa) 230 m
28 Bega 230 m
29 Dunărea 225 m
30 Sandorfalva (str. Creației-str. Migdalului), 360 m
31 București (str. Praga-str. Fervenția 2) 430 m
32 Fervenția 2 (str. Literaturii-str. Roma), 680 m
33 Silvana (str. Castanilor-str. Cireșului) 550 m
34 Londra 635 m
35 Quasar 390 m

Proiect tehnic 1

Proiect tehnic 2

Comentarii   

+1 #15 istrate 10-09-2015 16:43
Eu am achiziționat un elicopter....as ta înseamnă sa fi mafiot: sa mergi la servici cu elicopterul. De fapt tot mafiot ești si daca mergi cu barca, atenție doar la nivelul apei, sunt zone cu denivelări, si Riști sa te izbești intr-un colț de groapa ca titanicul :)
+1 #14 adind 09-09-2015 17:34
Pentru Bastilia si Alunului, nu uitati sa cumparati, cat mai urgent, ca vine timpul ploios, suficiente barci. Multumiri, domnilor edili!
+1 #13 Danut 04-05-2015 18:44
Teoretic strada greu de scris si pronuntat Ferenczes trebuia sa se numeasca Florenta. Am citit urmatoaterele strazi propuse pt asfaltare Ferenczes nu se afla pe lista. Oare de ce??? Suntem cei mai vechi platitori de taxe din zona noua. Ati trecut in proprietate p canalizare facuta pe banii a catorva familii. Teme de interes nu gasiti pt strada Ferenczes!!! Daca trebuie sa schimbam numele strazii ca Primarul si Primaria sa reactioneze ne mobilizam. Dar nu mai contati pe alegatori... Pt viitoarele alegeri.
+4 #12 Bazil 22-04-2015 22:48
Propun schimbarea numelui strazii Ferenczes (probabil o fi fost vre-un bandit) in Victor Viorel Ponta. Poate ca atunci va fi asfaltata si acesta strada. PS. Au trecut sarbatorile pascale, dar taierile de toamna si de primavara, depozitate in fata caselor, sunt tot acolo. Probabil pana la toamna, sau cealalta primavara. Cinste conducatorilor.
+5 #11 Edi 09-04-2015 08:46
Pun pariu ca orice firma castigatoare a licitatiilor ori va da faliment, ori va avea probleme cu fiscul - Si vor intarzia sa zicem un 5 ani (cam ataaaat e de bun simt pentru Dumbravita).
Banii alocati primului semestru pentru modernizare strazi si eu sunt extrem de curios pe ce s-au cheltuit, ca nu s-a pus 1mp de asfalt. Daca tot suntem una din cele mai bogate comune din tara, inseamna ca avem cu ce sa ne reparam masinile, deci nu avem nevoie de drumuri tare bune. In caz de forta majora ne luam cu totii cate un 4x4, ca doar aici e belgravistan.
+5 #10 Laurean 08-04-2015 14:43
La cum se misca treaba précis se vor face asfaltarile astea in 2 ani. Hai sa nu ne mai mintim, parca nu stim in ce tara traim.
Cum ne place noua sa facem proiecte :) ... mai greu cu executia.
Am vazut de exemplu in bugetul primariei o gramada bani alocati pentru lucrari de modernizare strazi - primul trimestru.
Realitatea e ca aproape a trecut primul trimestru si cel mai probabil banii sunt luati iar strazile au ramas tot pe hartie (in dulcele stil classic) asa cum suntem obisnuiti. Traiasca!
-1 #9 ForumAdmin 08-04-2015 13:25
@eduard

str. H.C. Andersen este prevazuta pt. modernizare de la bv. Ion Creanga, pana la str. Buenos Aires.
+1 #8 eduard 07-04-2015 22:55
H.c Andersen se asfalteaza stanga sau dreapta de pe bulevard ?
+1 #7 eduard 07-04-2015 22:54
Stie cineva h.c.Andersen e si stanga si dreapta de pe bulevard, care parte e trecuta in proiect?
#6 Iosif 03-04-2015 22:15
La intersectia Str. Muzicii cu Filarmonicii , din cauza masinilor de mare tonaj care transporta ciment , s-a spart drumul , si cand ploua apare o piscina cam de 10mp. Ar prinde bine macar 1 basculanta de piatra .Se poate ?

Ultimele discutii din forum


Warning: Illegal string offset 'relative' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 626

Warning: Illegal string offset 'pathOnly' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 627

Warning: Illegal string offset 'detectBrowser' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 628

Warning: Illegal string offset 'detectDebug' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 629

Warning: Illegal string offset 'relative' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'detectBrowser' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'detectDebug' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'pathOnly' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 635
Asfaltarea strazilor Va recomand sa mergeti impreuna cu vecini cati mai multi si cu pozele la prima sedinta de consiliu pana nu se asfalteaza si sa va tineti de capul lor pana va dau o solutie. Altfel...
Radioactivitatea din zona Padurii Verzi Sunteti destul de departe de zona unde a fost sonda.
Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 CL Dumbravita 2016: PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT --- MALAC VICTOR PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT --- HAŢEGAN IOAN PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT --- CIONCĂ DANIEL PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT...
Plata Canalizare - asociatia veche Salut, Si eu sunt in aceeasi situatie pe strada Cervantes 29. Si eu am fost nevoit sa platesc peste 600 euro cand am cumparat terenul prin 2004. Am auzit pe cineva spunand ca...
Teren pentru tineri Au ramas fara teren. PUZ-ul pentru tineri era planificat pe fosta pasune comunala, dar legislatia nu le mai da voie sa o scoata din circuit. Acum cred ca se cauta alt teren de la...