Stiri

Forum

Anunturi

Cine e Online

Avem 118 vizitatori și nici un membru online

Ultimele comentarii

Asfaltare strazi Dumbravita

În cadrul sedinţei de Consiliu Local Dumbrăviţa ce a avut loc în data de 19 martie 2012, domnul viceprimar Victor Malac a prezentat lista străzilor propuse şi mai apoi aprobate pentru a fi asfaltate în acest an, însumând aproape 7,5 km:

  • Toledo......................................................350ml
  • Petre Ţuţea...............................................650ml
  • Semenicului.............................................200ml
  • Fervenţia..................................................700ml
  • Bălcescu...................................................770ml
  • Silvana..................................................... 227ml
  • Silvana 2...................................................100ml
  • Saturn.......................................................425ml
  • Saturn 2....................................................112ml
  • Soarelui.....................................................411ml
  • Venus 1.....................................................193ml
  • Venus 2.....................................................214ml
  • Mesteacănului...........................................834ml
  • Pluto 1.......................................................394ml
  • Pluto 2........................................................70ml
  • Cristofor Columb........................................380ml
  • Szentes ......................................................480ml
  • Varşovia......................................................435ml
  • Sankt Petersburg..........................................250ml
  • Alex.Lapuşneanu..........................................200ml

Comentarii   

#33 mirceah 04-11-2012 14:51
Citez pe doru:
D-L Mircea si alti ca el veniti si va minunati cum va-ti inselat cu asfaltarea ,vedeti ca se poate vizitati str fregventia,saturn 1 si 2,venus 1 si 2 etc asa ca lasati omul sa-si tina promisiunea facuta fata de Dumbraviteni


adica 1,8 km . asteptam si restul .
+1 #32 dlazar 04-11-2012 11:52
Citez pe doru:
D-L Mircea si alti ca el veniti si va minunati cum va-ti inselat cu asfaltarea ,vedeti ca se poate vizitati str fregventia,saturn 1 si 2,venus 1 si 2 etc asa ca lasati omul sa-si tina promisiunea facuta fata de Dumbraviteni


Am fost azi pe Ferventia.... asfalt made in .....
#31 doru 12-10-2012 18:00
D-L Mircea si alti ca el veniti si va minunati cum va-ti inselat cu asfaltarea ,vedeti ca se poate vizitati str fregventia,satu rn 1 si 2,venus 1 si 2 etc asa ca lasati omul sa-si tina promisiunea facuta fata de Dumbraviteni
+1 #30 mirceah 19-06-2012 09:19
Sunteti naivi . Fostul primar a trecut la realizari 3 km asflatati in 4 ani :)
fostul viceprimar/actu al primar s-a laudat cu putin timp inainte de campanie ca asfalteaza 7,5 km in ACEST AN. Pana acum nu a facut nimic.
Mai asteapta cineva ceva ?:)
#29 lowpy 06-06-2012 06:43
Care mai e starea strazilor sus-mentionate? S-a asfaltat vre-una? S-au inceput macar timid lucrarile? Pe strazile pe care am fost eu de curand nu se observa nimic.
+4 #28 Anca Malai 24-05-2012 04:33
Domnule "zdrobitu'",
Sub protectia anonimatului va permiteti un limbaj care se potriveste foarte bine cu starea strazii pe care locuiesc, actualmente plina de noroi.
-5 #27 zdrobitu 23-05-2012 11:48
Ia nu va mai miorlaiti atata, alti or trait una suta de ani cu strazile desfundate, fara asfalt, fara piatra, fara nimic. Cei mai multi stati un an doi fara asfalt si aproape ca muriti. Mai stie cineva cum era in Lipovei la inceputul anilor optzeci???Mai pe intelesul tuturor: daca se schimbau primarii din an in an si venea vreun oltean melteco-smecher , sau vreun moldovean iarta-ma Doamne, incapabil, era mai bine??? Hai lasati vrajelile ca adevarul este undeva la mijloc...
#26 robu lu ala 23-05-2012 11:42
:cry:
+1 #25 x-ulescu 14-05-2012 13:38
Banii dati de localnici pentru reabilitarea strazilor in parteneriat cu primaria ajung direct in buzunarele lui Victor Malac si Geza. La fel am facut si noi, toate cheltuielile fiind decontate pe Primarie, ca si cand primaria ar fi suportat in totalitate.... Primaria, cel putin in configuratia si in organizarea actuala nu va asfalta nimic, pentru ca habar nu au cum sa gestioneze banul. Incompetenta e generalizata, incepand din biroul primarului pana la ultimul functionar. Anul acesta noi cei din zonele rezidentiale trebuie sa mergem la vot si sa ne spunem punctul de vedere. Asa nu se mai poate.
+4 #24 dlazar 09-05-2012 14:57
Citez pe mirceah:
Oameni ca tine ne trag inapoi prin lipsa de implicare si nefolosirea dreptului democratic de a VOTA!
Cuvantul "comunitate" iti spune ceva ?

Nu stiu daca poti sa-mi dai lectii de civica, daca nu postam aici poate ca nu aveai ocazia,multumes c oricum. Am votat chiar plecat in delegatii in strainatate si o sa votez si acum chiar daca locuiesc doar de un an in Dumbravita. Si nu sunt adeptul celor spuse de Stalin.... conteaza doar cei ce numara voturile. Te rog sa incheiem subiectul... pe Varsovia se monteaza 10 borduri pe saptamana. Sa fim optimisti?

Ultimele discutii din forum


Warning: Illegal string offset 'relative' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 626

Warning: Illegal string offset 'pathOnly' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 627

Warning: Illegal string offset 'detectBrowser' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 628

Warning: Illegal string offset 'detectDebug' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 629

Warning: Illegal string offset 'relative' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'detectBrowser' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'detectDebug' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'pathOnly' in /home/rdum0937/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 635
Asfaltarea strazilor Va recomand sa mergeti impreuna cu vecini cati mai multi si cu pozele la prima sedinta de consiliu pana nu se asfalteaza si sa va tineti de capul lor pana va dau o solutie. Altfel...
Radioactivitatea din zona Padurii Verzi Sunteti destul de departe de zona unde a fost sonda.
Alegeri Locale pentru Primaria Dumbravita 2016 CL Dumbravita 2016: PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT --- MALAC VICTOR PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT --- HAŢEGAN IOAN PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT --- CIONCĂ DANIEL PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT...
Plata Canalizare - asociatia veche Salut, Si eu sunt in aceeasi situatie pe strada Cervantes 29. Si eu am fost nevoit sa platesc peste 600 euro cand am cumparat terenul prin 2004. Am auzit pe cineva spunand ca...
Teren pentru tineri Au ramas fara teren. PUZ-ul pentru tineri era planificat pe fosta pasune comunala, dar legislatia nu le mai da voie sa o scoata din circuit. Acum cred ca se cauta alt teren de la...